Audiniai
Audiniai yra daugumos siuvėjų silpnybė. Juk taip sunku atsispirti, kai jie taip žavi savo spalvomis bei raštais. Tuomet mintyse iškart pradeda suktis mintis - kaip pasisiūti suknelę ar sijoną? Audiniai internetu - tai puiki galimybė įsigyti viską neišeinant iš namų už geriausią kainą. Turite idėją ir ieškote tinkamo? Mes Jums galime pasiūlyti platų pasirinkimą.
Internetinė parduotuvė Darau.lt specializuojasi plataus spektro audinių prekyboje. Daugiametė patirtis dirbant su medžiagomis bei platus tiekėjų, su kuriais bendradarbiaujame ratas, suteikia galimybę padėti įgyvendinti daugumos klientų idėjas.
Čia rasite tiek įvairių audinių drabužiams, tokių kaip trikotažas, aksomas, veliūras, atlasas, eko oda, flisas, gabardinas, gipiūras, žvynelių audinys, linas, dirbtinis kailis, paltiniai, striukiniai, džinsas, muslinas, šifonas, tiulis, vilna, tiek techninių bei skirtų dekorui, namams.
Įgyvendinkime Jūsų svajones kartu!
Audinių rūšys ir asortimentas
Kadangi įvairių medžiagų pasirinkimas yra itin platus, verta susipažinti kokios yra jų rūšys ir kam naudojamos. Turint daugiau žinių, išsirinkti tinkamiausią bus daug lengviau.
· Aksomas ir veliūras. Aksomas yra blizgus, žvilgus. Veliūras yra minkštas, padengtas trumpu plaukeliu, neblizgus, matinis. Dažniausiai gaminami iš sintetinių pluoštų, bet gali būti panaudojami ir natūralūs, tokie kaip šilkas, vilna, medvilnė. Tinka siūti drabužiams, interjero detalėms, dekoracijoms, baldų apmušalams.
· Striukiniai. Naudojami įvairiems lauko rūbams, striukėms siūti. Dažnai būna neperšlampami, neperpučiami vėjo.
· Žakardiniai. Gali būti plonesni, storesni. Naudojami drabužiams, namų tekstilės siuviniams, staltiesėms. Jie išsiskiria savo tekstūra yra raštais. Tai prabangūs, naudojami tiek drabužių siuvime, tiek baldų apmušalų, kilimų, interjero detalių gamyboje.
· Paltiniai. Storesni, gaminami iš įvairių pluoštų. Naudojami paltams, liemenėms ir kitiems gaminiams.
· Viskoziniai. Gaminami iš medienos celiuliozės, todėl priskiriami prie natūralių. Tai kokybiški ir tinkami įvairiems drabužiams siūti.
· Medvilniniai. Natūralūs, švelnūs, patvarūs, kokybiški. Įvairi vienspalvė ir marga drobė, drobelė, satinas, marlė, flanelės, impilas naudojami patalynės ir namų tekstilės siuviniams. Poplinas, medvilnė su elastanu, muslinas ir kiti vasariški audiniai puikiai tiks lengvų, šiltojo sezono drabužių siuvimui.
· Lininiai. Vertinami dėl savo natūralumo ir unikalių savybių: gerai sugeria drėgmę, vėsina. Yra ilgaamžiai, tvirti. Stilingai pasiglamžo. Gaminamas iš augalo lino stiebelių. Panaudojimas platus: drabužiams, interjero detalėms, patalynei ir kitiems gaminiams.
· Kostiuminiai. Tai įvairių sudėčių, storumų vienspalviai, languoti, raštuoti. Naudojami stilingiems kostiumėliams, švarkams, kelnėms, sijonams.
· Pamušaliniai. Be jų neapsieinama siuvant švarkus, klasikines sukneles, sijonus ir t.t. Taip pat jie naudojami megztų drabužių išpildymui. Gali būti gaminami iš sintetinių pluoštų (acetato, poliesterio) arba iš natūralių, pvz. viskozės. Dėl tamprumo dažnai naudojamas elastanas. Pamušalai dažnu atveju atveju būna gana pigus.
· Vaikiški. Įvairūs trikotažai, poplinai, drobelės ir kiti, kurie išmarginti vaikiškais, žaismingais piešinėliais ir raštais. Dažniausiai gaminami iš medvilnės arba medvilnės, poliesterio, elastano.
· Vilnoniai. Šie yra itin vertinami ir dažniausiai naudojami šaltuoju metų laiku, kai reikia šiltesnių rūbų. Gaminami iš avių ir kitų gyvūnų vilnos. Minkšti, švelnūs, ilgaamžiai, gerai sulaiko šilumą. Dėl savo unikalių savybių itin vertinami merino vilnos gaminiai. Vienas iš prabangiausių vilnos audinių yra kašmyras, kuris gaminamas iš kašmyrinių ožkų vilnos. Šie audiniai bei trikotažai naudojami įvairiems drabužiams siūti.
· Vaflinis ir frotinis. Itin tinkami rankšluosčiams, chalatams siūti. Medvilnė suteiks visišką komforto jausmą ir gerai sugers drėgmę.
· Šeniliniai. Būna įvairių dizainų, raštų, tekstūrų. Naudojami siuvant drabužius, aptraukiant baldus. Itin švelnūs ir malonūs liečiant.
· Atlasas. Turi blizgesio, žvilgesio. Naudojamas drabužiams, interjero detalėms, dekoracijoms kurti. Gaminamas iš sintetinių pluoštų, šilko arba mišinių.
· Dirbtinė oda. Plonesnė, dar vadinama eko oda, naudojama drabužiams siūti, nes ji yra tampri ir drabužiai iš jos gerai dėvisi. Taip pat gali būti naudojama įvairiems aksesuarams, drabužių detalėms kurti. Stora, baldinė dirbtinė oda dažniausiai naudojama baldų aptraukimui, automobilių, motociklų sėdynėms, kuprinėms, rankinėms ir kitiems gaminiams kurti.
· Organza. Permatoma, turi šiek tiek žvilgesio. Dažniausiai gaminamas iš sintetinio pluošto. Naudojamas dekoravimui, drabužiams ir kitoms idėjoms įgyvendinti.
· Filcas, veltinis arba kitaip fetras. Dažniausiai gaminamas iš sintetinio pluošto arba vilnos. Sintetinis veltinis puikiai tinkamas įvairiems rankdarbiams, o vilnonis dar gali būti naudojamas ir skrybėlių gamyboje.
· Gobelenas. Storesnis, tvirtas, ilgaamžis. Naudojamas baldų apvilkimui, pagalvėlių siuvimui ir kitiems gaminiams. Gaminami iš sintetinių pluoštų, vilnos, medvilnės.
· Techniniai. Tai flizelinai, paklijavimai drabužių pastandinimui, pakietinimui. Kamšalas, sinteponas, vilnonis ir medvilninis vatalinas puikiai pasitarnauja kaip užpildas bei paminkštinimas.
· Vandeniui atsparūs. Tinkami lauko baldams, terasų užuolaidoms, pagalvėlėms, stogeliams, šoninėms sienelėms, gyvūnų guoliams, kuprinėms, tentams, uždangalams ir t.t. Tai geriausia apsauga nuo lietaus ir vėjo. Būna įvairių storių, standumų, kietumų. Gaminami iš sintetinių pluoštų pagal specialias technologijas.
Į ką svarbu atsižvelgti renkantis audinius?
1. Tikslas ir paskirtis. Pirmiausia reikia žinoti kam jis bus reikalingas, drabužiams, patalynei, užuolaidoms, skiautiniams ar kitiems gaminiams? Medžiagos skiriasi savo savybėmis ir panaudojimo būdais.
2. Patogumas. Verta atkreipti dėmesį į minkštumą, švelnumą, laidumą orui, gebėjimą sugerti ir išgarinti drėgmę ir pan. Įvertinę šias savybes išsirinksite komfortiškiausią.
3. Sudėtis. Medvilnė, linas, vilna, šilkas vertinami dėl savo sudėties, laidumo orui. Jie gerai sugeria drėgmę. Sintetiniai, kurie gaminami iš poliesterio, nailono yra mėgstami dėl lengvos priežiūros, atsparumo. Taip pat juos galima įsigyti daug pigiau, nes jų gamyba nėra tokia brangi.
4. Gramatūra. Renkantis internetu, atkreipkite dėmesį į nurodytą gramatūrą. Dažniausiai ji nurodoma kv.m. Tai reiškia, kad 1 kvadratinis metras sveria x gr. Lengvų, plonų, vasarinių gramatūra dažniausiai yra 30 – 150gr/kv.m. Vidutinių kostiuminių, užuolaidų 150 – 300gr/kv.m. Paltinių ir kitų storų, sunkių gramatūra prasideda nuo 300gr/kv.m.
5. Dizainas. Spalva, raštas, tekstūra irgi nemažiau svarbu, nes tai taip pat lemia galutinį rezultatą.
6. Priežiūra. Labai svarbu tinkama priežiūra. Kuo ji bus atsakingesnė, tuo ilgiau pasiūtas gaminys tarnaus. Medvilnė, linas yra linkę trauktis, tad prieš siuvant reikia į tai atkreipti dėmesį.
7. Biudžetas. Nuspręskite kiek pinigų esate pasiruošę skirti medžiagų įsigijimui ir pagal tai rinkitės.
Audinių pasirinkimas internetu
Ne tik siuvimo reikmenys, bet ir medžiagos gali būti įsigyjamos internetinėse parduotuvėse. Įvairūs spalvoti, raštuoti, itališki ir atgabenti iš kitų šalių, jie laukia savo siuvėjos ir galimybės pavirsti kažkuo ypatingu. Šiais laikais visai nebūtina gyventi Kaune, kad galėtum įsigyti prekių siuvimui. Visus audinius, priedus siuvimui ir kitas prekes greitai ir patogiai pristatysime Jums į bet kurį Lietuvos kampelį, nesvarbu tai būtų Vilnius, Kaunas ar Klaipėda.