Lininiai audiniai drabužiams
Lininiai audiniai yra natūralūs ir lengvi. Lino audiniai ypač mėgstami šiltuoju metų laiku, nes iš jų pasiūti lininiai rūbai maloniai vėsina ir suteikia komforto jausmą. Lininiai audiniai internetu - galimybė įsigyti audinį neišeinant iš namų!
Lininiai audiniai drabužiams siūti
Lininiai audiniai yra pagaminti iš natūralaus lininio pluošto, kuris yra nuo seno žinomas ir vertinamas dėl savo tvarumo, lengvumo ir komfortiškumo. Jie dažnai naudojami drabužių gamyboje, ypač siuvant drabužius vasarai.
Lininio audinio savybės:
- Lengvumas ir laidumas orui. Lininis audinys itin tinkamas šiltoms bei karštoms dienoms, nes per jį gali lengvai cirkuliuoti oras.
- Natūralumas. Itin vertinamas dėl savo natūralumo, todėl tinka net jautrią odą turintiems žmonėms bei vaikams.
- Tvirtumas. Lininiai audiniai yra stiprūs ir atsparūs dėvėjimuisi, todėl drabužiai gali tarnauti ilgą laiką, neprarasdami savo kokybės.
Populiariausios lininių audinių drabužiams rūšys:
· Minkštintas linas. Tai 100% lino audinys, kuris yra suminkštintas apdorojant jį specialia technologija. Lyginant su kitais lino audiniais, šis lininis audinys nėra pigus, bet jo unikalios savybės tikrai vertos mokamos kainos. Ne veltui lininiai drabužiai yra brangesni.
· Linas su viskoze. Pagamintas iš lino ir viskozės pluoštų, kurie tarpusavyje labai dera. Viskozė yra natūralus, dirbtiniu būdu išgaunamas pluoštas. Šis audinys pasižymi linui ir viskozei būdingomis savybėmis ir yra itin mėgstamas drabužių siuvimui. Kaina yra mažesnė nei 100% lino.
· Linas su elastanu. Dažniausiai gaminami iš lino, viskozės ar medvilnės bei elastano pluoštų. Kadangi elastanas suteikia tamprumo, šis audinys yra labai populiarus ir vertinamas. Kaina labai panaši į lino ir viskozės audinio.
· Puslininiai audiniai. Tai įvairūs lino ir kitų pluoštų: vizkozės, medvilnės, vilnos, elastano audiniai.
· Platūs lininiai audiniai. Naudojami ne tik drabužiams, bet ir patalynei, užuolaidoms, staltiesėms ir kitai namų tekstilei.
Kas siuvama iš drabužinio lino?
- Vasaros drabužiams: suknelių, marškinių, šortų, sijonų, kelnių, palaidinių ir kitų drabužių gamybai.
- Aksesuarams: Lininiai audiniai puikiai tinka įvairiems aksesuarams, tokiems kaip skarelės, kepurės.
Lininio audinio priežiūra:
- Skalbimas. Lininius audinius geriausia skalbti šaltame vandenyje, iki 40 laipsnių temperatūroje, kad nepakistų jų struktūra ir nesusitrauktų. Nenaudokite pernelyg stiprių skalbiklių, kad nesugadintumėte audinio. Naudokit švelnią skalbimo programą.
- Džiovinimas. Rekomenduojama džiovinti lininius drabužius natūraliai, ištiesus. Vengti tiesioginių saulės spindulių, kad audinys neprarastų spalvos ir nesusitrauktų. Džiovinimas džiovyklėje nerekomenduojamas dėl susitraukimo rizikos.
- Lyginimas. Dėl savo natūralumo jie yra linkę glamžytis. Rekomenduojama lyginti drėgnus ir aukštesnėje temperatūroje. Temperatūra turėtų būti apie 150 laipsnių.
- Laikymas. Lininius drabužius patartina laikyti vėsioje, sausoje vietoje.
Rekomendacija! Prieš siuvimą, lininį audinį rekomenduojama išskalbti švelniu, tausojančiu režimu. Linas gali šiek tiek pasitraukti, tad išvengsite susitraukmo galimybės jau pasiūto drabužio.
Lininiai audiniai yra vertinami dėl savo tvarumo, natūralumo bei ilgaamžiškumo. Kaina priklauso nuo audinio sudėties ir tipo. Mūsų lino audinių asortimentą sudaro lietuviškas linas bei importuotas iš kitų ES šalių. Pigiau lino audinių įsigysite, kai skelbiamas išpardavimas arba akcijos. Rinkitės iš gausaus Darau.lt asortimento ir įsigykite internetu jau dabar!