Vaflinis audinys

Vaflinis audinys (angl. vaffle) - tai specifinės struktūros, natūralus, medvilninis audinys, kurio panaudojimo galimybės gali būti itin plačios. Vaflinė medžiaga gerai sugeria drėgmę, tad puikiai tiks rankšluosčiams, chalatams ir kitiems siuviniams.

Vaflinis audinys: savybės ir panaudojimo galimybės

Vaflinis audinys yra lengvas, laidus orui, natūralus audinys. Pasižymi išskirtine išvaizda ir specifine, „vafline“ struktūra – maži, kvadratiniai arba stačiakampiai įdubimai ir iškilimai. Dažniausiai vaflinis audinys gaminamas iš 100% medvilnės, tačiau kartais gali būti maišomas su sintetiniais pluoštais, tokiais kaip poliesteris.

Savybės

  1. Lengvumas ir laidumas orui. Jis yra lengvas ir pralaidus orui. Tinkamas šiltajam metų laikui. „Kvėpuojanti“ struktūra užtikrina gerą drėgmės išgarinimą ir komfortą net karštomis dienomis.
  2. Gerai sugeria drėgmę. Nors vaflinis audinys yra lengvas, jis pasižymi geru drėgmės sugėrimu. Dėl savo struktūros, efektyviai sugeria vandenį, todėl jis puikiai tinka gaminant įvairius namų tekstilės gaminius, tokius kaip rankšluosčiai ar virtuvės šluostės.
  3. Minkštas. Nepaisant to, kad audinys yra tvirtas ir atsparus dėvėjimuisi, jis taip pat yra švelnus ir malonus liečiantis su oda.
  4. Patvarumas ir lengva priežiūra. Vafliniai audiniai yra ilgaamžiai ir lengvai prižiūrimi. Išlaiko savo išvaizdą, net po daugybės skalbimų.

Panaudojimo galimybės

Kas gali būti siuvama iš vaflinės medžiagos:

  1. Rankšluosčiai ir kita vonios tekstilė. Dažnai naudojamas gaminant rankšluosčius ir vonios kilimėlius. Taip pat puikiai tinka chalatams, turbanams, pončams.
  2. Virtuvės tekstilė. Puikus pasirinkimas virtuvės šluostėms, rankšluosčiams.
  3. Drabužiai. Iš šio audinio gali būti siuvami chalatai.
  4. Tekstilė kūdikiams. Švelnus, natūralus ir saugus vaflinis audinys yra puikus pasirinkimas užklotams, pledukams, migdukams, žaislams.
  5. Aksesuarai. Iš jo gali būti siuvami įvairūs namų aksesuarai: pagalvėlės, pledai, servetėlės ir pan.

Kaip prižiūrėti?

Skalbimas:

  • Skalbti vaflinį audinį rekomenduojama šaltu arba šiltu vandeniu (ne karštu), kad nepažeistumėte audinio struktūros.
  • Nenaudoti agresyvių ir stiprių skalbiklių.
  • Vengti priemonių su chloru, nes jos gali pažeisti audinį.

Džiovinimas:

  • Geriausia džiovinti natūraliai, ištiesus, kad išvengtumėte galimų pažeidimų ar susitraukimo.
  • Jei naudojate džiovyklę, pasirinkite žemą temperatūrą, kad nesusitrauktų ir nepasikeistų audinio struktūra.

Lyginimas:

  • Vaflinį audinį galima lyginti. Rekomenduojama tai daryti, kai audinys yra šiek tiek drėgnas, kad išvengtumėte per didelio karščio ir galimo audinio išvaizdos pasikeitimo.
  • Naudokite vidutinę temperatūrą.

Kur pirkti vaflinę medžiagą internetu?

Jei ieškote kokybiško, ilgaamžio vaflinio audinio savo siuviniams, pasižvalgykite po Darau.lt asortimentą. Užsakytas prekes pristatysime į bet kurią Lietuvos vietovę.