Mezgimo virbalai

Jūsų vaizduotėje kirba įvairiausių mezgimo idėjų? Mezgimas gali padėti jas išlaisvinti. O kokia priemonė būtina, norint įgyvendinti mezgimo sumanymus? Taip, tai virbalai! Be jų nei vienas mezgėjas ar mezgėja neįsivaizduoja mezgimo proceso. Kokios yra jų rūšys, kuo jie skiriasi, ką reikia žinoti renkantis ir daug kitų gerų patarimų rasite apačioje.

Ilgi virbalai

Mezgimas taps dar didesniu malonumu, jei tam pasirinksite patogius mezgimo virbalus . Dabar tai galite padaryti...

Virbalai kojinėms

Jei Jums patinka megzti, tuomet būtina tam turėti patogius, lengvus virbalus mezgimui . Juk virbalai  - vieni iš...

Virbalai su valu

Virbalai su valu - ypač pamėgti mezgėjų tarpe, kadangi yra lengvi ir patogūs. Pagreitinkite  mezgimo procesą -...

Rasta 48 prekės(-ių).

Rodoma 1-24 iš 48 prekės(-ių)

Mezgimo virbalų rūšys

Mezgimo virbalai gali būti įvairių rūšių, ilgių, storių. Taip pat skiriasi medžiagos, iš ko jie gaminami. Vieni gali būti gaminami iš metalo aliuminio, kiti iš medžio, bambuko, treti iš anglies pluošto ir t.t. Šiandien rinkoje matome itin didelį įvairių mezgimo įrankių pasirinkimą, kas žinoma yra puiku, bet kartu ir šiek tiek sudėtinga, kai reikia išsirinkti. Pabandysime trumpai ir suprantamai aptarti visas galimas jų rūšys.

Pagal ilgį.

·        Trumpi. Dažniausiai šiai grupei priskiriami tokie, kurių ilgiai yra 10, 15, 20cm. 10 – 15cm ilgio puikiai tinka megzti mažus, smulkius gaminius. Jei reikalingi megzti batukai kūdikiui, arba mažos, vilnonės kojinės naujagimiui, tuomet trumpi tam puikiai tiks. 20cm ilgio virbalai yra standartiniai ir tikriausiai populiariausi megzti vaikų ir suaugusiųjų kojinėms. Su šiuo ilgiu taip pat mezgamos ir riešinės. Nepamirškime ir to, kad kojinėms megzti reikia 5 vienetų rinkinio. Šių komplektai dažniausiai ir būna sudaryti iš 5 vienetų, bet kai kurie gamintojai prideda po šeštą, atsarginį.

·        Ilgi. Ilgais dažniausiai vadinami virbalai, kurių ilgis 30 – 35cm. Su šiais gali būti mezgami megztiniai, megztos liemenės tiek vaikams, tiek suaugusiems.

Pagal storį.

·        Ploni. Šiai grupei galime priskirti visus, kurių dydis nuo 2mm iki 3mm storio. Yra ir itin plonų, pavyzdžiui 1,5mm. Plonesni dažniausiai rekomenduojami megzti labai ploniems siūlams. Pvz. moherai.

·        Vidutiniai. Jų dydis varijuoja tarp 3,5 – 4,5mm. Šie dydžiai yra vieni populiariausių ir dažniausiai naudojamų mezgime.

·        Stori. Kuo storesnis siūlas, tuo storesni mezgimo virbalai jiems megzti yra rekomenduojami. Storais galima laikyti visus, kurie prasideda maždaug nuo 5 – 6mm. Yra itin storų 10 – 15mm. Visų dydžiai yra išspausdinti ant jų pačių, todėl būna gan paprasta juos atskirti. Visgi, jei nutiktų taip, kad dydis nusitrintų, tai tokių atveju dydžio nustatymui padeda dydžių matuoklis.

Kaip žinoti, koks storis (dydis) man reikalingas?

Tai itin paprasta sužinoti, nes ant kiekvienos siūlų etiketės gamintojas nurodo rekomenduojamą dydį. Dažniausiai būna nurodomas intervalas. Pvz. 1,5 – 4mm. Tai reiškia, kad tikslų dydį nusistatyti ir išsirinkti turite patys, pagal planuojamo mezginio tipą, raštą, tamprumą.

 

Pagal sudėtį.

·        Metaliniai. Tai viena populiariausių rūšių. Metaliniai gaminami iš aliuminio, žalvario, nerūdijančio plieno. Jie lengvi, glotnūs, todėl nevargina rankų, o mezgimo akys lengvai slysta jo paviršiumi. Jei ieškote kokybiškų ir ilgaamžių įrankių, tuomet metaliniai yra tai, ko Jums reikia.

·        Mediniai. Gali būti gaminami iš įvairios medienos. Pvz. beržo. Mediniai yra itin lengvi, glotnūs. Jie tinkami tiems, kurie mėgsta natūralaus medžio skleidžiamą šilumą ir jaukumą. Puiku tai, kad jie nėra pernelyg slidūs, todėl mezgimo akys nuo jų nėra linkusios lengvai ir greitai nuslysti. Rinkitės medinius, jei nemėgstate metalo skleidžiamo šalčio.

·        Bambukiniai. Jų privalumas, kad yra lengvi, tvirti ir lygūs. Puikus pasirinkimas megzti įvairiais siūlais. Rekomenduojami pradedantiems mezgėjams, vaikams, nes nuo jų, kaip ir nuo medinių, ne taip lengvai nuslysta akys.

·        Karboniniai (anglies pluošto). Anglies pluoštas yra viena stipriausių medžiagų. Iš šio pluošto pagaminti mezgimo virbalai yra ne tik tvirti, ilgaamžiai, bet ir gražūs! Stilingas dizainas, lengvumas, patogumas mezgimo procesą pavers tikru malonumu.

·        Plastikiniai. Pigesni nei metaliniai, mediniai ar karboniniai, tačiau gali greičiau susidėvėti ir sulūžti.

·        Akriliniai. Puikiai tiks pradedančiam mezgėjui/ai. Jie yra lengvi, lankstūs, stiprūs ir tvirti. Mezgimo metu siūlai nuo jų lengvai nenuslys, todėl tinka darbui su „slidžiais“ siūlais.

 

Pagal tipą.

·        Ilgi, tiesūs. Ilgų komplektą dažniausiai sudaro 2vnt. Su šiais gali būti mezgami kombinezonai naujagimiams, suknelės moterims ir mergaitėms, sijonai, šalikai ir t.t. Taip pat ilgus galima naudoti norint nusimegzti tapkes.

·        Kojinėms. Šių komplektą dažniausiai sudaro 5 trumpesni. Ilgiai gali varijuoti nuo 10cm iki 25cm. Populiariausias ir universaliausias dydis kojinių mezgimui yra 20cm.

·        Virbalai su valu. Šie yra itin populiarūs, nes jais galima numegzti įvairius apvalaus tipo mezginius. Jie labai tiks moteriškos kepurės, movos, tapkių mezgimui. Svarbu paminėti tai, kad virbalų su valu ilgis matuojamas nuo galiuko iki galiuko!

·        Pynėms. Dažniausiai gaminami iš metalo, plastiko. Yra skirti įvairiems pynių raštams išgauti. Įsigykite ir nusimegzkite iškirtinių raštų gaminius.

·        Prisukami. Šių didžiausias privalumas yra tai, kad prie jų tinka visų ilgių valai. Jei planuojate megzti didelį gaminį ir reikės uždėti daug akių, tuomet valas turėtų būti ilgesnis. Na ir atvirkščiai, mažam gaminiui reikia trumpesnio valo. Valų ilgiai gali būti nuo 20 iki 150cm.

Kaip išsirinkti kokybiškus mezgimo virbalus?

Mezgimo virbalai, kaip ir bet kuris kitas darbo įrankis, turi būti kokybiški, patogūs, patikimi, ergonomiški. Reikėtų atkreipti dėmesį į siūlų storį. Jei siūlai stori, tuomet reikia rinktis storesnius. Jei siūlai ploni, virbalai irgi turi būti ploni. Atminkite, kuo jie plonesni, tuo mezginys bus tankesnis. Na ir atvirkščiai, jei pasirinksite storesnius, tuomet mezgamas gaminys bus putlesnis, puresnis, netoks tankus. Skaitykite siūlų etiketes ir rasite visą reikiamą informaciją bei rekomenduojamą dydį. Taip pat reikia atsižvelgti į tai, ką planuojate megzti. Knit pro, Addi ir kitų populiarių ir patikimų gamintojų produkcija visuomet garantuos kokybę ir nepriekaištingą darbo eigą. Kiekvienas mezgėjas ar mezgėja visus darbo įrankius turi išsirinkti pagal save, nes kiekvieno poreikiai yra skirtingi ir unikalūs.

Kokius mezgimo virbalus būtina turėti?

Jei norite turėti visus reikalingiausius vienoje vietoje, tuomet puiki išeitis yra virbalų rinkinys - komplektas. Juose rasite visus populiariausius dydžius ir prireikus nereikės sukti galvos ir ieškoti pirkti. Tokių rinkinių dar vienas privalumas, kad dažniausiai jie turi specialius ir patogius dėklus, kuriuos lengva pasiimti ir vežtis su savimi kartu vykstant į ilgesnę kelionę ar atostogauti. Atsakant į klausimą, kokius būtina turėti, tai vėlgi, reikėtų atsižvelgti į tai, kas bus mezgama.

·        Jei Jūsų planas yra nusimegzti spalvingas vilnones kojines, riešines ar kitą nedidelį gaminį, tuomet Jums reikia 5vnt komplekto. Rinkitės medinius, aliuminius, nerūdijančio plieno, žalvario arba itin lengvus ir stiprius anglies pluošto.

·        Jei planas yra nedidelis mezginys, toks kaip šalikas, rinkitės ilgus, tiesius.

·        Plačiam pledui, apvaliai movai ar megztinio rankovei numegzti geriausias pasirinkimas virbalai su valu. Valo ilgį rinkitės pagal tai, kokio dydžio mezginys planuojamas. Itin patogūs su apsisukančiu 360 laipsnių valu (Pvz. Knit pro).

·        Prisukamus verta rinktis dėl praktiškumo, patogumo. Lengva keisti virbalus ir valo ilgį. Jei pradėjote megzti ir sugalvojote pakeisti jų dydį, užtenka tiesiog atsukti juos nuo valo ir pakeisti į kitus. Patogu, nes nereikia nuimti viso mezginio ir perdėti. Visas mezginys lieka ant valo ir po apkeitimo galite toliau tęsti darbą. Prie prisukamų komplekte būna pridėti specialūs antgaliai, kurie keitimo metu užsideda ant valo ir taip apsaugo mezgimo akis nuo nuslydimo.

·        Rekomenduojame pirmiausia išsirinkit mezgimo siūlus, tiksliai žinoti ką norite megzti ir tik tuomet rinktis virbalus mezgimui.

Mezgimo virbalai internetu

Darau.lt yra internetinė parduotuvė, kurioje visus mezgimui reikalingus įrankius, siūlus rasite vienoje vietoje ir galėsite greitai bei lengvai įsigyti internetu. Informatyvios prekių nuotraukos, tikslūs ir išsamūs aprašymai ir filtravimo galimybė leis lengvai ir greitai išsirinkti tai, ko norite. Na o, jei visgi iškilo klausimų ir norite papildomos informacijos, kreipkitės į mus ir mes Jums padėsime.

Kaip nusipirkti? Susidėkite visas reikalingas prekes į krepšelį ir pateikite užsakymą. Saugiu ir greitu paruošimu bei pristatymu pasirūpinsime mes – Darau.lt komanda. Visas prekes turime vietoje, tad paruošimas ir siuntimas dažniausiai užtrunka tik 1 – 3 darbo dienas. Užsakymai pristatomi greitai ir efektyviai visoje Lietuvoje.

Kuo nuo įprastų skiriasi mezgimo virbalai su valu?

Tai 2 virbalai, kuriuos jungia bendras valas. Valai gali būti įvairių tipų, metaliniai, plastikiniai. Taip pat skiriasi jų ilgis. Kuo didesnis mezginys planuojamas, tuo ilgesnio valo reikės. Renkantis juos, atkreipkite dėmesį kaip virbalas sujungtas su valu, ar ta vieta glotni ir už jos nekibs siūlas, nebus pašomas mezginys. Su jais yra mezgami apvalūs mezginiai, tokie kaip movos, megztinių rankovės, kepurės. Taip pat jie tinkami ir plokštiems mažiems ir dideliems gaminiams, pvz pledams. Būtent šie itin pasiteisina, kai reikia megzti didelius, sunkius gaminius, nes svoris pasiskirsto ant valo, o patį valą su mezginiu galima patogiai įtaisyti ant stalo, kėdės, savo kojų ir pan, dėl to nevarginamos rankos, riešo sąnarys. Puiku tai, kad mezgant su jais, galima gan patogiai pasimatuoti mezginį ar iškleidus jį apžiūrėti, ką ne taip patogu padaryti su ilgais ir tiesiais.

Virbalų su valu rūšys:

·        Su gamykliškai pritvirtintu valu. Tai reiškia, kad gamybos metu atitinkamo valo ilgis yra pritvirtinamas prie virbalų ir negali būti keičiamas.

·        Su prisukamu valu. Tai itin patogu, nes galite prie norimo storio virbalų prisukti reikiamo ilgio valą.

Kokius virbalus rinktis pradedančiam mezgėjui ar mezgėjai?

Profesionaliems mezgėjams turbūt nekyla klausimas kokius siūlus bei priemones mezgimui pasirinkti, tačiau kiekvienam dar tik pradedančiam domėtis mezgimu ir šio proceso ypatumais, pradžioje kyla ne vienas klausimas. Mezgimo ekspertai pirmiems mezginiams rekomenduoja rinktis storesnius siūlus ir storesnius virbalus, nes su jais lengviau megzti. Pvz. 3,5-5mm.

Jei iš gausybės pasirinkimo sudėtinga išsirinkti, kreipkitės į Darau.lt komandą ir mes padėsime Jums.

Skaičiai ant virbalų. Ką jie reiškia?

Šie skaičiai (numeriai) nurodo storį milimetrais. Pvz. jei yra skaičius 3, tai reiškia, kad storis (skersmuo) yra 3mm. Šie skaičiai (dydžiai) gali būti išspausdinti arba išgraviruoti. Tad jei nežinote kokio storio virbalus turite, informacijos ieškokite ant jų pačių.

Virbalų rinkiniai pradedančiajam, mėgėjui ir profesionalui

Turėti tokį rinkinį yra itin praktiška ir patogu, nes prireikus galima greitai ir patogiai prisitaikyti reikiamą dydį prie turimų siūlų. Nereikia ieškoti, rinktis ir pirkti vis naujų. Visai nesvarbu, Jūs esate pradedantis mezgėjas, mėgėjas ar profesionalas, tokį rinkinį verta turėti visiems. Taip pat verta paminėti, kad tai gali būti puiki dovana ne tik sau, bet ir artimam žmogui gimtadienio, Kalėdų, Mamos, Moters dienos ir bet kuria kita proga. Tokį rinkinį džiaugtųsi gavęs kiekvienas mezgėjas/a.

Itin platų, kokybiškų ir ilgaamžių rinkinių pasirinkimą siūlo Knit pro gamintojas:

·        Mindful kolekcija su valu, prisukamų ar skirtų kojinėms rinkiniai leis mėgautis mezgimu. Stilingi, patogūs dėklai, kuriuose rasite ne tik virbalus, bet ir kitus mezgimo priedus: sulankstomas žirklutes, valus, antgalius, mezgimo akių žymeklius, adatas mezginiams.

·        Spalvotų, aliuminių, Zing kolekcijos komplektai. Itin lengvi, patogūs ir labai gražūs.

·        Anglies pluošto Karbonz komplektai. Būtent šie tiks tiems, kas nemėgsta vėsaus metalo pojūčio, nes yra „šilti“, malonūs liečiantis prie odos.

·        Mediniai, bambukiniai rinkiniai, tokie kaip Cubics, Bamboo, Symfonie, Ginger, taip pat populiarūs tarp mezgėjų. Jie lengvi, malonūs liečiantis prie odos, nesukelia vėsos pojūčio kaip metaliniai. Medinių, bambukinių rinkinys tinka pradedančiajam, nes nuo jų ne taip lengvai nuslysta mezgimo akys.

·        Akrilinių, Trendz kolekcijos komplektas taip pat puikiai tiks pradedančiajam.

Populiarūs ir kitų gamintojų komplektai: Addi, Hiya Hiya, Lykke, ChiaoGoo, Prym, SeeKnit. Kadangi pasirinkimas internete platus ir kartais būna nelengva išsirinkti, kreipkitės į mus, Darau.lt komandą ir mes pasistengsime padėti, atsižvelgiant į Jūsų lūkesčius ir poreikius.

Na, o jei ieškote dovanos mezgėjui ar mezgėjai ir nežinote kokį komplektą padovanoti, galite įsigyti Darau.lt dovanų kuponą ir pasirinkimo galimybę suteikti jam pačiam.

Virbalai su smailiais, bukais ar vidutinio smailumo galais? Kokius pasirinkti?

Bukais galais tinka megzti paprastus, lygius mezginius be didelių raštų. Vidutinio smailumo tinkami raštuotiems, daugiau judesių reikalaujantiems mezginiams. Smailius rinkitės, jei planuojate megzti sudėtingą raštą, nes jų dėka bus lengva atlikti judesius tarp akių, užkabinti siūlą.

Mezgimo virbalais nauda

Kaip ir siuvinėjimas, siuvimas, nėrimas vąšeliu, meditacija, joga ar kiti užsiėmimai, taip ir  mezgimas yra itin naudingas psichinei žmogaus sveikatai. Įrodyta, kad mezgant išsiskiria ramybės, laimės hormonas serotoninas, kuris padeda įveikti nerimą, blogą nuotaiką, pyktį, stresą. Mezgimo virbalais metu nusiraminama ir atsipalaiduojama. Mezgimas yra itin populiarus ir labai paplitęs užsiėmimas netik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, todėl yra daug įvairių mezgimo būrelių, grupių, forumų, kuriuose mezgimo entuziastai gali dalintis patirtimi, užduoti klausimus, pasitarti ir pasidžiaugti gautais rezultatais. Tokiu būdu žmogus atsiduria tokioje socialinėje aplinkoje, kuri taip pat teigiamai veikia jo psichologinę būseną. Mezgimas su virbalais ne tik puiki nusiraminimo veikla, bet kartu ir prasminga. Ne tik dėl to, kad gaunamas rezultatas, gaminys, kuriuo galima pasidžiaugti. Mezgimas labdarai, su tikslu padėti kitam, dar labiau įprasmina šią veiklą. Jei ieškote būdo, kaip pabėgti nuo liūdnų minčių, blogos nuotaikos, streso išbandykite mezgimą! Svarbu paminėti, kad mezgimo su virbalais metu dirba ne tik rankos, bet ir smegenys. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad mezgimas yra itin paprastas, nesudėtingas ir daug mąstymo bei smegenų darbo nereikalaujantis darbas. Nėra visai taip. Jei norima megzti gaminį su raštu, tuomet reikia įsigilinti į mezgimo schemą, sekti raštą ir atlikti visus reikiamus veiksmus, kad būtų gautas norimas rezultatas. Dėl to mezgimo metu yra lavinama atmintis bei mąstymas.

Mezgimas – puiki veikla vaikams

Tikriausiai nemažai žmonių su mezgimu susipažino dar vaikystėje. Vienus mokė megzti mamos, močiutės, kiti šio amato išmoko mokykloje.

·        Kokio amžiaus vaikai gali pradėti megzti? 6 – 7 metų vaiką jau galima pradėti pažindinti su mezgimu. Jei vaikas pasiruošęs, galima ir anksčiau. Viskas priklauso nuo pačio vaiko.

·        Kokias priemones pirkti? Tikrai neverta investuoti ir pirkti brangių siūlų ar kitų priemonių. Pradžiai užteks poros virbalų ir ritinėlio siūlų. Rekomenduojame rinktis vidutinio dydžio 3 – 5mm virbalus ir storesnius siūlus.

·        Ką vaikas gali numegzti? Neverskite vaiko megzti sudėtingų gaminių. Galima pradėti nuo šaliko, pleduko ar kito paprasto gaminio.

·        Kokia nauda vaikui? Mezgimas stimuliuoja ir lavina smegenis, nes kartu reikia derinti skaičiavimą, kūrybiškumą ir darbą rankomis. Taip pat ši veikla skatina sutelkti dėmesį, kas irgi yra labai svarbu ir naudinga.

Ar sunku išmokti megzti su virbalais?

Kaip ir kiekviena veikla, kurią bandome pirmą kartą, taip ir mezgimas reikalauja susikaupimo ir laiko mokantis. Reikia susipažinti su įrankiais, išmokti uždėti ir išmegzti pirmas akis. Norint išgauti sudėtingesnį raštą, reikia išmokti skaityti mezgimo schemas. Pirmi bandymai gali nebūti tokie lengvi, kaip atrodo, bet praktikuojantis, mezgant vėl ir vėl, formuojasi įgūdžiai ir pats procesas tampa vis lengvesnis ir sklandesnis.

5 patarimai pradedančiam mezgėjui ar mezgėjai:

·        Pirmiems mezginiams pasirinkite storesnius virbalus ir siūlus. 3 – 5mm puikiai tiks.

·        Pradėkite megzti nuo paprasto rašo. Nesirinkite sudėtingų pynių ar kiauraraščių raštų.

·        Pabandykite virbalais numegzti kažką paprasto: šaliką, pleduką ir pan.

·        Nenusivilkite ir nemeskite visko, jei pradžioje kils nesklandumų, reikės ardyti ir vėl megzti. Tai irgi yra neišvengiama mezgimo dalis.

·        Stenkitės mėgautis mezgimo procesu, atsipalaiduoti.

Mezgimas virbalais, kaip hobis, dar unikalus tuo, kad juo galima užsiimti ne tik namie. Kadangi reikalingos priemonės neužima daug vietos, megzti galima automobilyje, autobuse ar keliaujant traukiniu. Tai veikla, su kuria nebūtina skirtis atostogaujant, nes viską, ko reikia galima pasiimti ir vežtis kartu.