Siuvinėjimo reikmenys

Norite išbandyti siuvinėjimą? O gal jau seniai užsiimate siuvinėjimu kryželiu? Tuomet siuvinėjimo reikmenys Jums tikrai bus reikalingi. Siuvinėjimo lankelis, siuvinėjimo (muline) siūlai ir adata yra tai, be ko turbūt neįsivaizduojamas siuvinėjimo procesas

Tikriausiai dauguma sutiktų, kad siuvinėjimas kryželiu yra vienas iš hobių, kuris reikalauja itin didelio kruopštumo bei dėmesio sutelkimo. Dauguma siuvinėjimą prisimena iš vaikystės, kai reikėjo tai daryti darbų pamokose, na o kiti šią veiklą praktikuoja iki šiol.

Siuvinėjimas yra itin kūrybiškas procesas, kurio metu derinant spalvas bei smulkius elementus, gaunamas vientisas kūrinys ar net visas paveikslas. Siuvinėjimo nauda sveikatai taip pat įrodyta, nes jo metu pailsi protas ir mintys, o gautas rezultatas džiugina.

Kaip ir kiekvienas rankdarbių gamybos procesas, siuvinėjimas taip pat reikalauja pasiruošimo.

Kokybiški ir patogūs siuvinėjimo reikmenys užtikrins sklandžią ir greitą viso proceso eigą.

Siuvinėjimo reikmenys: ką būtina turėti?

Dažnam pradedančiam užsiimti siuvinėjimu kyla klausimas, kokias priemones siuvinėjimui rinktis. Pabandykite trumpai ir suprantamai aptarti, kokios priemonės yra būtinos.

·        Siuvinėjimo pagrindas. Ant kokio pagrindo siuvinėsite, priklauso nuo Jūsų idėjos ir minčių. Jei Jūs norite išsiuvinėti ir taip papuošti ar dekoruoti turimą drabužį, pagalvėlę, servetėlę ar kitą daiktą, tai natūralu, kad pagrindu bus pats siuvinėjamo daikto audinys. Na, o jeigu planas yra kryželiu išsiuvinėti paveikslą, tuomet tam puikiai pasitarnaus specialus, siuvinėjimui kryželiu skirtas audinys – kanva. Kanvos raštas panašus į smulkius langelius, kurių dėka siuvinėjimas kryželiu tampa itin paprastas ir lengvas. Svarbu paminėti, kad siuvinėjimo medžiaga gali būti įvairių spalvų, bet viena populiariausių ir dažniausiai naudojamų – balta. Taip pat skiriasi audinių sudėtys. Internetinėje parduotuvėje Darau.lt rasite medvilninio, lininio, puslininio audinio siuvinėjimui, tad galėsite išsirinkti pagal savo poreikius.

Itin populiarūs siuvinėjimo paveikslai. Prisiderinus siūlus, galima pradėti siuvinėti iš karto. Jie dažniausiai būna spalvoti, tad nebereikia rūpintis paveiksliuko perpiešimu ant siuvinėjimo medžiagos.

·        Siuvinėjimo siūlai. Tai specialūs siūlai, kurie sudaryti iš nemažai gijų. Gijas galima lengvai atskirti ir naudoti po vieną ar kelias. Šie siūlai dažniausiai būna pagaminti iš natūralios medvilnės. Siūlai siuvinėjimui būna parduodami pakuotėmis, kuriose rasite įvairių spalvų siūlų rinkinį arba po vieną vienetą. Jei tiksliai nežinote ką siuvinėsite, rekomenduotume įsigyti siūlų rinkinį, kuriame rasite visas spalva, kurių gali prireikti. Jei pritrūkote specifinės spalvos, tuomet galite prisiderinti iš paletės, įsigyjant po vieną vienetą.

·        Lankeliai. Siuvinėjimui labai praverčia lankelis. Jo dėka, galime patogiai, tiesiai ir tvirtai įstatyti norimą siuvinėti audinį ir mėgautis pačiu siuvinėjimo procesu.

Lankeliai būna įvairių dydžių. Nuo lankelio dydžio priklauso siuvinėjamo ploto dydis. Kuo didesnis lankelio skersmuo, tuo didesnį plotą galėsite išsiuvinėti vienu metu be audinio perkėlimo. Dažniausiai jie būna mediniai arba plastikiniai, na o prisukimui naudojamos metalinės detalės, kurios būna pritvirtintos prie lankelio.

Parduotuvėje Darau.lt rasite lankelių – rėmelių, kurie pasitarnaus ne tik siuvinėjimo metu, bet puikiai tik išsiuvinėtam paveikslui pakabinti ant sienos.

·        Adatos. Siuvinėjimas neįsivaizduojamas be adatos. Dažniausiai jos būna su didesnėmis skylutėmis, kad būtų patogu įverti storesnį siuvinėjimo siūlą.

Itin populiarios kilpinio siuvinėjimo adatos (angl. punch needle). Tai išskirtinis įrankis, kuris leis siuvinėti ne tik siūlais, bet ir juostelėmis.

·        Žirklės. Siuvinėjimo žirklės skiriasi nuo paprastų žirklių. Dažniausiai jos yra mažesnės, plonesnės, tam kad būtų patogu nukirpti siūlą. Siuvinėjimui skirtas žirkles galite įsigyti internetu parduotuvėje Darau.lt.

Siuvinėjimo reikmenys yra įvairūs. Kokie labiausiai tiktų Jums, priklauso nuo to, kokie siuvinėjimo būdai bus naudojami. Taip pat svarbu nuspręsti kokia technika, dygsniai bus naudojami viso proceso metu.

Siuvinėjimo rinkiniai – pradedančiajam ir profesionalui.

Siuvinėjimo rinkinys -  tai vienas paprasčiausių ir greičiausių būdų norint pradėti siuvinėti. Jame rasite viską, ko reikia:

1.     Siuvinėjimo paveikslą, kuris išspausdintas ant kokybiško audinio.

2.     Siuvinėjimo siūlus, kurių prireiks paveikslo siuvinėjimui.

3.     Adatą.

Internetinėje parduotuvėje Darau.lt įvairūs siuvinėjimo rinkiniai Jūsų prasmingam laisvalaikio praleidimui už itin gerą kainą!

Siuvinėjimo priemonės internetu. Kur viską nusipirkti?

Darau.lt yra parduotuvė internete, kurioje rasite viską, ko reikia siuvinėjimui vienoje vietoje. Jūsų išsirinktas prekes pristatysime visoje Lietuvoje, ne tik Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje ar Panevėžyje. Visas prekes turime vietoje, tad galime užtikrinti greitą ir operatyvų pristatymą.